LPG lahve

Lahve na propan, propan-butan

Prodejní místa

Naše produkty najdete na na více jak  1200 prodejních místech po celé České republice. Mimo jiné v prodejní síti čerpacích stanic Benzina, Shell a Čepro. Jsou zde standardně v prodeji lahve o obsahu 2 kg, 10 kg, 33 kg a na mnoha z nich najdete také lahve o velikosti 5 kg, případně  10kg propanové lahve karavan kompozit.

Druhy PB lahví

PB lahve mají rozmanitou škálu použití. V domácnostech jsou PB lahve již tradičně hojně používány pro vaření nebo na přitápění na chatách a chalupách. Jako ideální řešení se pak nabízí použití PB lahví při kempování, zahradním grilování nebo v karavanech.

PB lahve jsou také ceněny pro svou vysokou výhřevnost v průmyslu, zemědělství a hlavně ve stavebnictví, kde jsou používány jako mobilní zdroj energie pro různé teplomety, ohřívače, vysoušeče či průmyslové hořáky.

V neposlední řadě PB lahve představují pro hotely, penziony nebo restaurace rychle aplikovatelný zdroj energie pro veškeré energetické použití i v lokalitách bez přístupu zemního plynu, kde se PB lahve použijí pro vaření nebo jako zdroj energie pro tepelné deštníky.

Pro účely vytápění a ohřevu nabízíme dodávky LPG v lahvích. Pro všechna tato využití nabízíme LPG ve několika typech lahví o hmotnostech náplně 2kg, 5 kg, 10 kg a 33 kg nebo při vyšší požadované okamžité spotřebě plynu, kterou by nepokryly jednotlivé lahve, nabízíme řešení LASTA.

Dodáváme také pohonné PB lahve pro vysokozdvižné vozíky převážně ve speciálně upravených a označených lahvích o hmotnosti náplně 11kg s vnitřní antikorozní ochranou a vnitřní trubičkou pro odběr LPG pro vozíky.

Všechny typy lahví, které dodáváme na trh, vybavujeme ochrannou fólií nebo bezpečnostní plombou, která zákazníkům zaručuje kvalitní, čistý plyn a především je značkou bezpečné a správně naplněné tlakové lahve.

Lahvová stanice LASTA

Řešení LASTA je připraveno na připojení 2 až 8 tlakových lahví o náplni 33 kg, ze kterých je odebírána plynná fáze. Tlakové lahve jsou umístěny v kovové kleci. Tlak plynu je redukován na provozní tlak pro rozvod a spotřebiče regulátorem tlaku, umístěným za sběrným potrubím. K jednotlivým plynovým spotřebičům je plyn rozváděn plynovým potrubím, navazujícím na lahvovou stanici.

Pro svou jednoduchost a rychlost instalace bez jakýchkoli stavebních úprav je používána zejména pro krátkodobé odběry LPG, ale může být také trvalým řešením pro mobilní domy nebo pro vaření v restauracích.

Příklad:

Orientační hodnoty odběru LPG z lahvové stanice typu LASTA z tlakových lahví s možnou náplní 33 kg a výkon připojených spotřebičů. Údaje v tabulce jsou kalkulovány jako průměrný odběr LPG z lahvové stanice typu LASTA při teplotě 0°C.

Počet lahví Typ lahvové stanice Množství dodaného LPG Možnost použít spotřebičedo max. výkonu
2 tlakové lahve LASTA 2 2,4 kg/hod. 26 kW
4 tlakové lahve LASTA 4 4,6 kg/hod. 50 kW
6 tlakových lahví LASTA 6 6,8 kg/hod. 74 kW

Vysokozdvižné vozíky

Naše společnost uvedla na trh v České republice novou láhev na pohonné LPG 11kg. Tato láhev s ochranou Antirust byla vyrobena tak, aby umožnila uchovat palivo bezpečně a v požadované kvalitě až do jeho konečné spotřeby ve vysokozdvižném vozíku. Výroba lahve probíhá v ochranné atmosféře. Tento postup při výrobě minimalizuje korosivní účinky na vnitřní ocelovou stěnu lahve po celou dobu její životnosti a zabraňuje tak případnému znehodnocení paliva.

Rozměry lahve a její obsah zůstávají totožné jako u klasické lahve. Je vyrobená z kvalitní oceli, avšak oproti klasické lahvi je její hmotnost zredukována o 20%. Je maximálně bezpečná a zcela určitě si najde uplatnění i ve velmi náročných provozech, kde nebude docházet k jejímu poškození např. při upínání na vysokozdvižné vozíky.

Pohonné LPG od společnosti KRALUPOL jako palivo pro vysokozdvižné vozíky přináší jejich uživatelům vysoký a plynulý výkon motoru, nižší spotřebu paliva a tím i delší lhůtu mezi výměnami lahví spojenou s maximální využitelností a finanční úsporou v provozu. Dále poskytuje garanci kvality provozu VZV s dlouhou dobou proběhu bez neplánovaného servisu, čištění palivové soustavy a bezproblémovou startovatelnost. Při větším využití pohonného LPG pro VZV se pak nabízí řešení vystavění vnitropodnikové LPG čerpací stanice.

Karavan kompozit

Lahev nové konstrukce, která již nemá vady bývalých evolucí kompozitních lahví. Je vhodná zejména do karavanů a obytných vozů, ke grilům a všude tam, kde uživatel ocení moderní konstrukci lahve. Více informací najdete zde.

Časté otázky a odpovědi

1. Jak poznám, že PB lahev je bezpečná?

Naše společnost před každým plněním lahve kontroluje a lahve s nedostatky jsou okamžitě vyřazeny s procesu plnění. Po naplnění je každá naše láhev opatřena smršťovací folií nebo plombou na ventilu lahve, která tak garantuje správné naplnění lahve a její bezpečnost.

2. Omrzá mi láhev, co mám dělat?

Toto nastává v případě, když je odběr plynu větší než je schopna láhev v dané chvíli odpařit.  Tomuto jevu může také dojít i v případě, že v lahvi je málo plynu. Řešením může být  použití větší lahve.

3. Mohu si nechat naplnit lahve na čerpací stanici LPG?

Rozhodně ne. PB lahve se plní na váhu tj. v kilogramech. Proces plnění na plnírně lahví hlídá, aby nedošlo k přeplnění  nebo k nižšímu plnění lahve. Dále je potřeba říci, že čerpací stanice LPG vydává LPG v litrech a poměr litru a kilogramu není stálý a rozhodně není 1 ku 1, čehož využívají někteří nepoctiví prodejci a nejenže zákazníkovi prodají menší množství LPG, ale riskují i přeplnění lahve. Proto není povoleno na čerpacích stanicích plnit PB lahve.

4. Mám zájem o pořízení stanice LASTA (6x lahev 33 kg), asi na 3 měsíce. Jakým způsobem si mohu LASTU pořídit?

Pořízení stanice je možné formou měsíční nájemní smlouvy na dobu trvání Vašeho požadavku. Minimální doba pronájmu je 1 měsíc.

5. Jak správně připojit PB láhev ke spotřebiči?

Při připojování jakékoliv PB lahve je potřeba se vždy řídit návodem od daného spotřebiče. Jen je potřeba upozornit, že ventil PB lahve má levý závit – převlečná matice se tedy utahuje doleva a povoluje doprava.

6. Budou naše VZV, které pracují venku, dostatečně silné i s pohonem na bázi LPG?

Schopnost vozíku zvládat různé náklady, povrchy a specifické komplikace nejvíc záleží na jeho typu a velikosti pohonné jednotky. Všichni hlavní výrobci vozíků produkují modely s pohonem LPG schopné zajistit nejtěžší venkovní práce bez ohledu na nerovný povrch a rozmary počasí.

7. Jak často budou muset naše VZV tankovat?

Pokud používáte jedenáctikilové lahve, vystačí u nejčastěji používané výkonnostní třídy VZV více než na jednu osmihodinovou pracovní směnu plného provozu. A ještě je dobré vzít na vědomí fakt, že i když budete kvůli mimořádnému zatížení potřebovat častější tankování, nezabere to víc než pět minut, naopak palivo máte ihned k dispozici a nemusíte čekat například na dobití vašich elektrických baterií.

8. Mám prázdnou láhev KRALUPOL (SHELLGAS, VITOGAZ), kterou nepoužívám, kde ji mohu vrátit?

Lahve přijímáme na všech našich prodejních místech nebo můžete kontaktovat obchodního zástupce naší společnosti a on vám doporučí nejlepší řešení.

Kontakty

Regionální obchodní zástupci LPG lahví

Zákaznická linka: 

+420 315 705 105
+420 602 312 184
+420 315 705 405
info@kralupol.cz

 Západní region

Jiří Hauzar
+420 602 654 397
 j.hauzar@kralupol.cz

Josef Sejpka
+420 602 572 722
j.sejpka@kralupol.cz

Zdeněk Lutovský
+420 602 566 030
z.lutovsky@kralupol.cz

Jan Chvojka
+420 725 969 982
j.chvojka@kralupol.cz

Východní region

Roman Kupka
+420 602 655 418
r.kupka@kralupol.cz

 V případě dotazů nebo jiných podnětů kontaktujte obchodní zástupce nebo napište na info@kralupol.cz