Časté otázky a odpovědi

1. Jak poznám, že PB lahev je bezpečná?

Naše společnost před každým plněním lahve kontroluje a lahve s nedostatky jsou okamžitě vyřazeny s procesu plnění. Po naplnění je každá naše láhev opatřena smršťovací folií nebo plombou na ventilu lahve, která tak garantuje správné naplnění lahve a její bezpečnost.

2. Omrzá mi láhev, co mám dělat?

Toto nastává v případě, když je odběr plynu větší než je schopna láhev v dané chvíli odpařit.  Tomuto jevu může také dojít i v případě, že v lahvi je málo plynu. Řešením může být  použití větší lahve.  

3. Mohu si nechat naplnit lahve na čerpací stanici LPG?

Rozhodně ne. PB lahve se plní na váhu tj. v kilogramech. Proces plnění na plnírně lahví hlídá, aby nedošlo k přeplnění  nebo k nižšímu plnění lahve. Dále je potřeba říci, že čerpací stanice LPG vydává LPG v litrech a poměr litru a kilogramu není stálý a rozhodně není 1 ku 1, čehož využívají někteří nepoctiví prodejci a nejenže zákazníkovi prodají menší množství LPG, ale riskují i přeplnění lahve. Proto není povoleno na čerpacích stanicích plnit PB lahve.    

4. Mám zájem o pořízení stanice LASTA (6x lahev 33 kg), asi na 3 měsíce. Jakým způsobem si mohu LASTU pořídit?

Pořízení stanice je možné formou měsíční nájemní smlouvy na dobu trvání Vašeho požadavku. Minimální doba pronájmu je 1 měsíc.

5. Jak správně připojit PB láhev ke spotřebiči?

Při připojování jakékoliv PB lahve je potřeba se vždy řídit návodem od daného spotřebiče. Jen je potřeba upozornit, že ventil PB lahve má levý závit – převlečná matice se tedy utahuje doleva a povoluje doprava.

6. Budou naše VZV, které pracují venku, dostatečně silné i s pohonem na bázi LPG?

Schopnost vozíku zvládat různé náklady, povrchy a specifické komplikace nejvíc záleží na jeho typu a velikosti pohonné jednotky. Všichni hlavní výrobci vozíků produkují modely s pohonem LPG schopné zajistit nejtěžší venkovní práce bez ohledu na nerovný povrch a rozmary počasí.

7. Jak často budou muset naše VZV tankovat?

Pokud používáte jedenáctikilové lahve, vystačí u nejčastěji používané výkonnostní třídy VZV více než na jednu osmihodinovou pracovní směnu plného provozu. A ještě je dobré vzít na vědomí fakt, že i když budete kvůli mimořádnému zatížení potřebovat častější tankování, nezabere to víc než pět minut, naopak palivo máte ihned k dispozici a nemusíte čekat například na dobití vašich elektrických baterií.

8. Mám prázdnou láhev KRALUPOL (SHELLGAS, VITOGAZ), kterou nepoužívám, kde ji mohu vrátit?

Lahve přijímáme na všech našich prodejních místech nebo můžete kontaktovat obchodního zástupce naší společnosti a on vám doporučí nejlepší řešení.