Technické plyny

Technické plyny

Technické plyny jsou s námi každý den v našem životě, protože se s jejich pomocí vyrábí většina věcí které známe. Jsou a budou součástí výrobních procesů, služeb, ale i volného času. Jejich uplatnění najdeme ve strojírenství, dopravě, zdravotnictví, petrochemii, elektrotechnice, potravinářství a mnoha dalších oborech, kde zajišťují větší efektivitu, bezpečnost a kvalitu. To vše s ohledem na životní prostředí.

 

Základní rozdělení plynů

Mezi nejrozšířenější technické plyny patří kyslík (O2), dusík (N2), acetylen (C2H2), argon (Ar), oxid uhličitý (CO2), helium (He) a vodík (H2). Každý z nich má své specifické vlastnosti, které jsou nenahraditelné.  Kromě výše uvedených základních plynů se využívají směsi, které násobí možnosti jejich využití.

Technické, průmyslové plyny jsou dodávány v plynné formě (tlakové lahve různých velikostí) nebo kapalné formě (kryogenní zásobníky různých velikostí).

 

Nabídka technických plynů

Níže uvádíme základní přehled dodávaných technických plynů. Plyny jsou distribuovány v tlakových lahvích, těchto nejpoužívanějších velikostech: 10 l, 20 l, 30 l, 50 l . Vždy záleží na druhu plynu a potřebách konkrétního zákazníka.

….. a další

K uvedeným plynům v tlakových lahvích neúčtujeme žádné skryté poplatky typu ADR, mýtné apod.

 

Doprava

Protože doprava technických plynů podléhá mnoha legislativním požadavkům, nechte přepravu na nás. Všechna naše auta jsou vybavena dle předpisů ADR (Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí). Každý však může snížit riziko nebezpečí, především správnou manipulací s danou věcí (např. tlakovou lahví) a alespoň základní znalostí o vlastnostech jednotlivých produktů. Základní předepsaná výbava vozidla je nutností.

 

Poptávka

Chcete-li více informací o technických plynech, možných dodávkách, nebo máte zájem o cenovou nabídku, napište nám. 

Bezpečnostní listy

Aktuální bezpečnostní listy jednotlivých technických plynů najdete zde:

Acetylén   Argon   Argon_H2   Argon H7   Argon He    Argon K2   Argon_S2_S3   Ballongas   Dusík   Helium   Kyslik   Oxid uhličitý_potrav   Oxid_uhličitý_svařovací   Progeny    Vzduch syntetický

 

Kontakty

Zákaznická linka:
+420 315 705 105
+420 315 705 405
info@kralupol.cz

Obchodní zastoupení, rozvoj trhu
Jaroslav Kolman
+420 720 064 008
j.kolman@kralupol.cz

 

Spolupracujeme